Nauczysz się sterować jachtem!

Żeglarz Jachtowy 7 dni

Przyjemne z pożytecznym!

Odetchnij nad Jeziorakiem

Poznasz wspaniałych ludzi!

Radość żeglowania

Patent Żeglarz Jachtowy

Dorośli / 7 dni

 Żeglarska przygoda nad najdłuższym jeziorem w Polsce – Jeziorakiem! Z nami zdobędziesz swoje upragnione uprawnienia do samodzielnego sterowania jachtem – Patent Żeglarz Jachtowy! W ciągu 7 dni żeglowania po malowniczym Jezioraku zrealizujemy praktyczny i teoretyczny program zgodny z wytycznymi PZŻ. Podczas rejsu największy nacisk kładziemy na praktykę, ale na pewno nie zabraknie przy tym dobrej zabawy w przyjaznej atmosferze! 

Nauczysz się sterować jachtem i zdobędziesz Patent Żeglarza! 

Nasz kurs to połączenie przyjemnego z pożytecznym- zdany egzamin oraz przygoda nad najdłuższym jeziorem w Polsce!

 

A może chciałbyś, aby Twoje dziecko również rozpoczęło przygodę z żeglarstwem?

Podczas, gdy Ty będziesz uczył się nowych manewrów, Twoje dziecko może stawiać pierwsze kroki na półkoloniach lub rejsie wędrownym po całym Jezioraku, a nawet podejść do egzaminu na patent żeglarza. Poznaj naszą ofertę dla dzieci i młodzieży! 

Dlaczego warto?

Nowe jachty N’FUN 30- odpowiednik auta premium

Instruktorzy Polskiego Związku Żeglarskiego

Najdłuższe jezioro w Polsce- Jeziorak 27, 5 km!

Grupy dla każdego – Open 26 +, Ladies (dla Pań), Gentelman 45+

Komfortowy dojazd (Pendolino 1,5 h z Wawy)

Szkolenie wprowadzające!

Obejrzyj to krótkie szkolenie online i poznaj podstawową terminologię, zasady żeglowania pod wiatr oraz nasz jacht szkoleniowy N’FUN 30! Dowiesz się również jakie są wymagania, ile trwa kurs, ile kosztuje i czy to wogóle jest dla mnie. Zapraszamy!

 

Co Cię czeka nad Jeziorakiem?

Dużo żeglowania!

Intensywne szkolenie (7 h/dziennie) pozwoli Tobie nabyć umiejętności sterowania jachtem oraz zrozumieć wiatr a dzięki temu  bezpiecznie żeglować! 

W objęciach natury

Poznajcie dziki Jeziorak. Na zmianę nocujemy „na dziko” na małych wysepkach lub leśnych polanach grając szanty przy ognisku. Co drugi dzień zatrzymujemy się w portach.

Jachty N’Fun 30

Idealny do szkoleń. Doskonałe właściwości nautyczne- szybki, zwinny i bezpieczny. Nie trać czasu i od razu naucz się żeglować na dużych jachtach. 

Wieczór w Yacht Clubie

Jeziorak obok „dzikości” oferuje również nowoczesną infarstrukturę portową oraz wyśmienitą kuchnie! Wspólna kolacja w kameralnej marinie nad brzegiem jeziora- co Ty na to?

Profesjonalne szkolenie

Uwielbiamy uczyć i przekazywać wiedzę żeglarską.

Nowoczesna infrastruktura

Będziesz miał możliwość trenowania w prawdziwych portach 

JACHT SZKOLENIOWY N’FUN 30

Wybraliśmy go, bo jest jachtem uniwersalnym i wszechstronnym do szkoleń i do regat, do żeglugi rekreacyjnej i regatowej. Mówią, że nie ma jachtów idealnych. To prawda. Nie jest to typowy jacht do czarteru. Nie ma wysokości stania, ale posiada duże koje, kambuz i toaletę. Tutaj nie chodzi o wygodę chociaż ta ma znamiona hotelu 3 gwiazdkowego. Tutaj chodzi o radość żeglowania, którą ten jacht dostarcza w 150% i dlatego się nazywa N’FUN!

ATUTY

NOWE JEDNOSTKI – gwarantują wysoki komfort szkolenia.

STABILNY i BEZPIECZNY – dzięki właściwościom nautycznym i bulbie 500 kg na końcu miecza. 

SZYBKI – dzięki czemu, mając taką samą ilość czasu na kursie jesteś w stanie zrobić więcej manewrów= więcej się nauczysz.

ZWROTNY– w porcie manewruje się lepiej niż np. Twisterem 800/ Maxusem 26 lub klasycznym 26-cio stopowym jachtem do szkoleń.

PRZESTRONNY KOKPIT –  gwarantuje doskonałe warunki do nauki

Daje mnóstwo RADOŚCI Z ŻEGLOWANIA– pokochasz go! 

Jako Mistrzowie Europy i multimedaliści Mistrzostw Polski oraz nasze ponad 33 letnie doświadczenie żeglarskie pozwala nam śmiało zaopiniować ten jacht jako idealnie nadający się do szkoleń. 

Wyżywienie

Bardzo duży nacisk kładziemy na wyżywienie! „Woda wyciąga” i dostarczenie zbilansowanych posiłków, które odżywią i dadzą energię na cały dzień to dla nas priorytet. Jachty wyposażone są w kambuz (czyt. kuchnia) oraz wodę pitną dzięki czemu żeglarskie śniadanie na wyspie lub obiad na piaszczystej plaży będzie łatwy do przygotowania. Podczas rejsu uczestnicy zostaną podzieleni na Wachty Kambuzowe, które będą odpowiedzialne za przygotowanie posiłków. Na terenie całego jeziora mamy dostęp do lokalnych produktów m.in. warzyw czy ekologicznej wołowiny, z których przygotowane dania smakują o niebo lepiej!

Smacznie

regionalnie

zdrowo

Kadra

Nasza kadra to Instruktorzy Żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego. Bardzo doświadczeni i zawsze uśmiechnięci. Nauczą żeglarstwa oraz zadbają o Wasze bezpieczeństwo oraz miłą atmosferę. 

Szefem wyszkolenia jest Karol Górski- Mistrz Europy i multimedalista Mistrzostw Polski, V-ce Mistrz Polskiej Ligi Żeglarskiej- trener żeglarstwa!

Nasi Instruktorzy będą :
– czuwać nad Waszym bezpieczeństwem
– uczyć żeglarstwa i przekazywać wiedzę oraz tradycję żeglarską
– dzielić się z Wami RADOŚCIĄ ŻEGLOWANIA
– uczyć zasad współpracy w grupie. 

Dla Nich żeglarstwo to nie tylko pasja.
To sposób na życie. Zawsze uśmiechnięci i zawsze pomocni a przede wszystkim odpowiedzialni ludzie. Wychowani przez żeglarstwo, bo żeglarstwo to szkoła charakterów- szkoła życia.
Zaufaj naszemu doświadczeniu!


Odetchnij nad Jeziorakiem

Natura

Nowoczesna infrastruktura

Dostępność komunikacyjna

(2,5 h z Warszawy)

Dostępność komunikacyjna

(1,5 h z Warszawy)

Trasa

Trasa rejsu uzależniona jest od warunków pogodowych, ale możecie być pewni, że odwiedzimy najciekawsze miejsca na Jezioraku. Malownicze wyspy, wyjątkowe plaże czy ciche zatoczki, których tu nie brakuje. Jeziorak oferuje również nowoczesne porty i ekomariny. Zwiedzimy również okoliczne żeglarskie wioski jak np. Siemiany, Makowo, Matyty. I na pewno przy każdej przerwie na obiad (na dziko lub w portach) będzie można się wykąpać w jeziorze. Startujemy z Iławy i płyniemy na północ…

Program

 Start niedziela g. 16 | Koniec Sobota g. 14

7.00 pobudka
7.30 poranna toaleta 
8.00-9.00 śniadanie
9.00-9.15 odprawa załóg (omówienie planu dnia)
10.00-19.00 praktyczne i teoretyczne szkolenie z przerwą na obiad
19.00 kolacja
20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty) 
22.00 Cisza nocna

Dojazd własny

Iława leży bliżej niż myślisz

Zaledwie 1,5h z Warszawy

Tylko 2,5 h z Warszawy

Opinie uczestników!

Nie będziemy wpisywać opinii uczestników. Niech wypowiedzą się sami 🙂

Posłuchajcie co powiedzieli po zdanym egzaminie na N’FUN 30

Aktywne wakacje dla całej rodziny!

Jeśli chcecie możecie połączyć szkolenie na patent z wakacjami dla całej rodziny. Podczas gdy, Wy będziecie doskonalić manewry, Wasze dzieci zapraszamy na półkolonie lub obozy organizowane przez zaprzyjaźnione firmy.

Terminy i ceny półkolonii żeglarskich i rejsów wędrownych dla dzieci (6-11) i młodzieży (12-18) znajdziecie TU! Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego lub na strony organizatorów.

Terminy należy porównać z naszymi i dobrać coś dla siebie. Piszcie i dzwońcie a chętnie pomożemy znaleźć miejsce dla Twojego dziecka!

Cena zawiera

 1. Praktyczne i teoretyczne szkolenie żeglarskie zgodne z programem PZŻ w załogach max 4 osoby 
 2. Czarter jachtu N’Fun 30/ Sedna 26*
 3. Opiekę instruktora
 4. Materiały szkoleniowe 
 5. Nocleg na jachtach
 6. Ubezpieczenie NNW
 7. Opłaty portowe, paliwo
 8. Podatek VAT

*Sedna 26- przykładowa nazwa jachtu. Do szkolenia użyjemy jachty 26-cio stopowe jak np. Sedna 26, Twister 800, Antila 26, Maxus 26.

Cena nie zawiera

 1. Opłaty egzaminacyjnej 250 zł i kosztu wydania patentu 50zł (dla osób podchodzących do egzaminu)
 2. Wyżywienia w tym wyżywienia skipera 
 3. Natryski i toalety w portach (2 zł toaleta, 10 zł prysznic)

Opcje dodatkowe

 1. Kurs na sternika motorowodnego-  450 zł + egzamin 250 zł (125 zł ze zniżką >26 lat) 

Uczestnicy imprezy object są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna, przeczytaj informacje o produkcie ubezpieczeniowym oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia (IPID+OWU). Zobacz także Warunki Uczestnictwa w Imprezach Turystycznych

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń do nas

tel. 791 501 127 

tel. 882 069 309

 

 

Zobacz inne rejsy jak

Stacjonarne szkolenie na Patent Żeglarza

Oferujemy Wam możliwość zdobycia upragnionych uprawnień podczas tygodniowego pobytu w Iławie. Czeka Was 6 dni intensywnego szkolenia (7h/dzień), a siódmego dnia odbędzie się egzamin. Miejsce noclegu wybieracie sami spośród bogatej oferty iławskich hoteli, pensjonatów i apartamentów. Oczywiście można też spać na jachcie.

Akademia Regatowa

Mistrzowie Polski i Europy w żeglarstwie, v-ce Mistrzowie Polskiej Ligi Żeglarskiej zapraszają na Akademię Regatową na N’FUN 30! W ciągu 6 dni żeglowania po malowniczym Jezioraku zrealizujemy autorski program podczas, którego nauczysz się podstaw żeglarstwa regatowego.