POLSKA LIGA STERNIKÓW

Nowatorska formuła w Polsce i na Świecie

JACHTY N'FUN 30

Flota największych monotypowych jachtów w Polsce

TRENER NA JACHCIE

Bezpieczeństwo i nauka pod okiem mistrzów Polski i Europy

POLSKA LIGA STERNIKÓW

Idea

To innowacyjna koncepcja regat skierowana do amatorów i średniozaawansowanych żeglarzy pozwalająca na udział w regatach bez konieczności posiadania jachtu ani załogi. Dzięki możliwości rezerwacji pojedynczego miejsca masz możliwość wejścia na jacht do 4 -ro osobowej załogi składającej się ze sterników, którzy wyrobili Licencję Regatową JYC. Licencja to Akademia Regatowa dzięki której zdobywasz minimalny poziom opanowania technicznego jachtu (trym żagli i zarządzanie załogą). Na jachcie żeglujemy w formie rotacyjnej co oznacza, że po każdym wyścigu przesiadamy się na kolejną funkcję na jachcie. Punkty zbiera sternik, który w danym wyścigu steruje. Duża ilość krótkich wyścigów daje możliwość częstych rotacji.  W każdym wyścigu żegluje z Wami trener, który dba o bezpieczeństwo oraz uczy trymu jachtu, współpracy załogi, strategii i taktyki, przed i po każdym wyścigu jest analiza.

Dlaczego format rotacyjny? Uważamy, że aby nauczyć się żeglarstwa regatowego należy przejść przez każdą funkcję na jachcie. To Ty musisz wiedzieć, kiedy fok jest optymalnie wytrymowany. Nauczysz się tego tylko przez doświadczenia- robiąc to! Jak już się tego nauczysz to będziesz wiedział czego wymagać od trymera foka, ewentualnie jak skorygować trym. Będziesz bardziej kompletnym skiperem.

Formuła rotacyjna oraz trener na jachcie są gwarancją bardzo efektywnej nauki!Uważamy, że nasz system rotacyjny jest najszybszą drogą do nauki żeglarstwa regatowego w Polsce.

 

Flota N'FUN 30

Do Waszej dyspozycji oddajemy flotę największych monotypowych  jachtów w Polsce-  N’FUN 30!

Cenimy Twój czas, dlatego utrzymaniem i logistyką sprzętu zajmujemy się my, a Ty się dobrze bawisz!

W tym sezonie aż 5 NFUNek wpłynie na start. Oj, będzie się działo!

Przyjedź pociągiem, żegluj cały weekend, a w niedzielę po skończonych regatach nie martw się o jacht.

To marzenie jest realne!

Nie musisz mieć załogi

Zgranie terminów członków załogi  zawsze jest wyzwaniem. Teraz możesz zarezerwować pojedyncze miejsce i zbierać punkty  na swoje konto.

Możesz oczywiście wystartować w tradycyjny sposób z całą swoją załogą i wynająć cały jacht w ramach N’FUN 30 Grand Prix. Zobacz tu.

Dla kogo
Wymagania: minimum patent Żeglarza Jachtowego.

Mile widziane jest doświadczenie regatowe.

Nigdy nie startowałeś/aś w regatach, a w dodatku z genakerem? Bez obaw w sezonie 2022 mieliśmy sporo takich osób i mamy w tej kwestii doświadczenie. Bardzo szybko przygotujemy Cię i przeszkolimy na piątkowej Akademii Regatowej z podstaw trymowania genakera oraz żeglarstwa regatowego. Mimo wszystko rekomendujemy i mocno namawiamy do wyrobienia sobie naszej licencji regatowej czyli wzięcia udziału w Akademii Regatowej. Osoby, który rozpoczęły przygodę od regat uświadamiały sobie braki techniczne i szybko rezerwowały Akademię Regatową Poziom 1 – technika.

Jeśli nie masz doświadczenia regatowego – nie martw się! Wszystkiego Cię nauczymy na miejscu, a Ty będziesz mógł spróbować regatowych emocji pod okiem naszego Trenera.

Licencja Regatowa
Licencja Regatowa-  MOCNO REKOMENDUJEMY wyrobienie Licencji czyli udział w 4-ro dniowej Akademi Regatowej. Dlaczego licencja jest taka ważna? Ideą jest, aby na regaty przyjeżdżały osoby z minimalnymi technicznymi umiejętnościami. Daje to komfort każdemu sternikowi, że załoga potrafi technicznie opanować jacht- trymować, żagle, zrzucać i stawiać genakera, robić zwroty z kiwkami itd.

Dla osób, które wezmą udział w wymaganych 2 imprezach eliminacyjnych otrzymają rabat na Akademię w wysokości 1000 zł! Ma to zachęcić do wyrabiania licencji.

Terminarz

Aby zdobyć wygrać Polską Ligę Sterników należy wystartować w 2 imprezach eliminacyjnych. Do finału zakwalifikują się najlepsi sternicy. Wybierz spośród siedmiu dostępnych terminów:

 1. 28-30.04 Start Season
 2. 2-4.06 Open Season 
 3. 23-25.06 Summer Start
 4. 11-13.08 White Jazz Party
 5. 8-10..09 Autumn Party
 6. 6-8.10 Grand Final

 

System rotacyjny
Dzięki naszemu systemowi rotacyjnemu będziesz sterował jachtem, jak również będziesz aktywnym członkiem Załogi. Okazuje się, że sterowanie i trymowanie genakera są równie ciekawe. Dzięki temu poznasz wszystkie funkcje na jachcie, spojrzysz na pracę sternika i załogi z innej perspektywy, a przez to staniesz się bardziej kompletnym i doświadczonym Skiperem.

 

Trener na jachcie
W czasie regat na każdym jachcie jest Trener z bardzo dużym doświadczeniem regatowym.  Nasi Trenerzy to utytułowani zawodnicy z różnych klas żeglarskich i olimpijskich – mistrzowie Polski, Europy i  Świata. Ponadto muszą Oni zaliczyć naszą wewnętrzną Akademię Trenerów, dzięki czemu mamy ujednolicony program nauczania, a Wy gwarancję efektywnej nauki.

Trener na jachcie:

 • przeprowadza analizę po wyścigu
 • sugeruje i naprowadza na ważne rzeczy przed startem
 • uczy i motywuje do pracy
 • dba o bezpieczeństwo Wasze i jachtu
 • nie może podpowiadać w trakcie wyścigu
Integracja
Bardzo dużą wagę przykładamy do integracji. Idea naszych regat polega na równowadze pomiędzy intensywnym żeglowaniem, a relaksem i odprężeniem między wyścigami, jak również podczas wieczornych imprez. Zarówno imprezy „na dziko”, jaki i wieczory w restauracji w siedzibie naszego klubu niewątpliwie  sprzyjają zawieraniu nowych znajomości z ludźmi, którzy dzielą tę samą pasję.

W realizacji tej idei sprzyja nam Jeziorak, który znamy jak własną kieszeń. Pokażemy Wam nasze ulubione miejsca – rybackie wioski, dzikie polany, wyjątkowe miejsca na kąpiel, magicznej wyspy.

Pomożemy Wam osiągnąć „Sail-Life Balance.

Nocleg
Nocleg na jachcie jest w cenie, ale jeśli preferujesz inną formę, to śmiało możesz wybierać spośród bogatej oferty iławskich hoteli i  apartamentów.

Jeśli wykupisz „Pakiet Regatowy”, otrzymasz 10% zniżki na nocleg w Porcie 110*** przy którym stoją nasze jachty. Rekomendujemy.

Polecamy również Stary Tartak**** i Grand Hotel Tiffi*****. Oba hotele położone są nad wodą w odległości ok. 5 minut pieszo od naszej mariny.

Możesz również wybrać apartament z widokiem na jezioro – zaledwie 2 minuty spacerkiem do mariny.

Przyjedź Pendolino
Cenisz sobie wygodę i bezpieczeństwo? Przyjedź do Iławy pociągiem!.

Warszawa- Iława- 1,5h

Gdańsk- Iława- 1h

Kraków- Iława- 4,5h

Poznań- Iława- 3h

W Iławie zatrzymuje się każdy rodzaj pociągu!

FLOTA JACHTÓW N’FUN 30
Flota największych monotypowych jachtów w Polsce!
duża aktywność

Nowoczesny design

Jacht jest konstrukcją dla tych, którzy w garażu wolą mieć sportowe coupe, niż rodzinne combi.

duża aktywność

Osprzęt Harken

Osprzęt marki Harken oraz najlepszej jakości szoty, fały i liny marki Robeline robią bardzo dużą różnicę odbioru całości. Przekonaj się sam!

duża aktywność

Świetna Komunikacja

Przestronny kokpit daje dużą przestrzeń dla każdej osoby pracującej na swoim departamencie, a płaskie półpokłady zapewniają swobodną komunikację i bezpieczeństwo.

duża aktywność

Świetna Nautyczność

Doskonałe właściwości nautyczne to efekt pracy żeglarza i projektanta Eugeniusza Gintera oraz Marka Stańczyka- producenta, multimedalisty Mistrzostw Polski w Match Racingu. To połączenie dało niesamowity efekt.

duża aktywność

Lekki | Szybki | Zwrotny

Duża powierzchnia ożaglowania, niska masa 2,2 t oraz bulba (550 kg) sprawia, że ten jacht żegluje w ślizgu już przy 10 knt na genakerze. Prędkości 11-13 knt przy wietrze powyżej 20 knt to standard.

EDYCJE

EDYCJA 1

Zapraszamy do Iławy na rozpoczęcie sezonu żeglarskiego! W piątek rozpoczniemy od Akademii Regatowej na rozlewisku Szałkowskim. Piątkowy wieczór spędzimy w Port 110. W sobotę i niedzielę czekają nas pełne emocji regaty. W sobotni wieczór usiądziemy do uroczystej kolacji klubowej na platformie pływającej w Port 110. Noclegi w Port 110.

EDYCJA 2

Czerwcówka w Iławie! Po piątkowej Akademii Regatowej usiądziemy w naszym ulubionym miejscu „na dziko” gdzie na pewno rozpalimy ognisko i przygotujemy kociołek z naszej (podobno legendarnej) receptury. Sobotni wieczór spędzimy U Czapli oraz w Port 110. Na nocleg zapraszamy do Port 110.

EDYCJA 3

Najdłuższa noc w roku, którą spędzimy razem z duetem Korycki i Żukowska pod gwiaździstym niebem. W piątek tradycyjnie akademia regatowa i budowanie zespołów a następnie wieczór w marinie otoczonej lasem w Letnisko Chmielówka! W sobotę regaty i na pewno nie zabraknie wymagających wyścigów wokół archipelagu wysp na rozlewisku Siemiańskim. Wieczorem wyjątkowy koncert oraz kolacja na bazie ekologicznej wołowiny od p. Moniki z Pastwiska na Talerz.

EDYCJA 4

White Jazz Party to zawsze najbardziej roztańczony wieczór sezonu. Kameralny klimat, świetna kuchnia, oraz rozbrzmiewająca muzyka w całej marinie, która porywa wszystkich na parkiet pod gwiazdami. Na wodzie nie zabraknie sportowych emocji i żeglarskiej adrenaliny. W piątek usiądziemy w naszym ulubionym miejscu „na dziko” gdzie na pewno rozpalimy ognisko i przygotujemy kociołek z naszej (podobno legendarnej) receptury. Oba noclegi w Port 110.

EDYCJA 5

Jesienna edycja na zakończenie lata przygotowana jest w niezwykle urokliwym miejscu Siema Siemiany. Po skończonych wyścigach usiądziemy sobie blisko natury, a gotowaniem zajmie się wyjątkowy kucharz, który przyrządzi kolacje na bazie regionalnych produktów. Nocleg w Siema Siemiany. Rezerwacja noclegów przez Nas.

EDYCJA 6 

Na Wielki finał zapraszamy 24 najlepszych sterników z całego sezonu, którzy zaliczyli min. 2 eliminacje.

Lokalizacja jest objęta tajemnicą.

Trenerzy

W każdym wyścigu będzie towarzyszył Wam Trener. Taka formuła jest zdecydowanie najlepszą drogą do szybkiej i bezpiecznej nauki. Trenerzy w Jeziorak Yacht Club muszą zaliczyć naszą wewnętrzną Akademię Trenerów, dzięki czemu mamy ujednolicony program nauczania, a Wy gwarancję efektywnej nauki.

Poznajcie Naszych Trenerów. Wyróżnia ich ogromne doświadczenie regatowe (min. 20 lat), sukcesy sportowe, umiejętność przekazywania wiedzy oraz nie przeciętne zdolności interpersonalne.

Jesteś w dobrych rękach!

Trener:

przeprowadza analizę po wyścigu

sugeruje i naprowadza na ważne rzeczy przed startem

uczy i motywuje

dba o bezpieczeństwo Wasze i jachtu

nie może podpowiadać w trakcie wyścigu

aa

Aleksander Michalski

Staż regatowy: 19 lat

Osiągnięcia:

Multimedalista Akademickich Mistrzostw Polski

3 m Meczowe Mistrzostwa Europy

Reprezentant teamu Polska w SSL Gold Cup

aa

Damian Pietruszewski

Staż regatowy: 23 lata

Osiągnięcia:

Mistrz Polskiej Ligi Żeglarskiej- załoga

Zwycięzca 1 ligi- Polska Liga Żeglarska

Znakomity zawodnik w klasach Optimist i Laser

aa

Karol Górski

Staż regatowy: 33 lata

Osiągnięcia:

Drużynowy Mistrz Europy

Mistrz Polski w klasach Laser i Optymist

V-ce Mistrz Polskiej Ligi Żeglarskiej

aa

Igor Tarasiuk

Staż regatowy: 23 lata

Osiągnięcia:

Zwycięzca Polska Liga Żeglarska

V-ce Mistrz Polski w Match Racingu

Mistrz Polski w klasie Omega

aa

Piotr Małecki

Staż regatowy: 26 lat

Osiągnięcia:

Mistrz Polskiej Ligii Żeglarskiej (załoga)

V-ce Mistrz Polski w Match Racingu

aa

Patryk Richter

Staż regatowy: 23 lata

Osiągnięcia:

Mistrz Polski Omega Sport

Morski Mistrz Polski

Malta Midle Sea Race s/y I Love Poland

Atrakcje
Image Item

Wieczór „na dziko”- jeśli pogoda dopisze to usiądziemy przy ognisku pod gwiaździstym niebem. Upieczemy kiełbaski i wspólnie przyrządzimy "Żeglarski Kociołek" wypełniony po brzegi lokalnymi smakołykami.

Image Item

Wieczór w Yacht Clubie- wieczorne imprezy przy zachodzie słońca w restauracji z widokiem na nasze jachty. Klimat jachtingu, do tego świetne towarzystwo i wyborna kuchnia włosko-polska Portu 110.

Image Item

White Yacht Club Party impreza, którą organizujemy wspólnie z Portem 110, to zawsze najbardziej wyjątkowy wieczór sezonu - kameralny klimat, świetna kuchnia oraz rozbrzmiewająca w całej marinie muzyka, która porywa wszystkich na parkiet pod gwiazdami.

Image Item

Ekologiczna wołowina - znamy takie miejsce, gdzie serwuje się ekologiczną wołowinę z własnej hodowli zgodnie z ideą "Z pastwiska na talerz". Wołowina doskonała, a miejsce cudowne, przy którym można stanąć jedynie „na dziko”.

Regulamin
Termin i miejsce regat
Regaty odbędą się w terminach:

28-30.04 Otwarcie sezonu
2-4.06 Czerwcówka
23-25.06 Open Summer
11-13.08 White Party
15-17.09 Autumn Party
6-8.10 Finał

Regaty odbędą się na akwenie jeziora Jeziorak.

Warunki uczestnictwa
 1. Aby wziąć udział w Lidze należy wystartować w minimum 2 imprezach eliminacyjnych oraz finale.
 2. Uczestnik wybiera spośród 5 dostępnych terminów.
 3. Uczestnicy zgłoszeni jako Sternicy muszą posiadać uprawnienia minimum Patent Żeglarza Jachtowego.
 4. Zgłoszeni Uczestnicy (dot. Sterników) muszą zaliczyć test on-line z przepisów regatowych.
 5. Uczestnik może gościnnie wystartować tylko w 1 imprezie jako Gość bez prawa udziału w finale- chyba, że będzie wolne miejsce. Każdy Uczestnik musi potwierdzić swoje uczestnictwo poprzez zawarcie umowy z organizatorem na wybrane przez siebie terminy imprez oraz opłacić kwotę za uczestnictwo, a także wpłacić Depozyt (kaucję) w wysokości 1500 zł -przelewem na konto organizatora na minimum 1 dzień przed rozpoczęciem imprezy).
Zgłoszenia i kaucja
 1. Zgłoszenia do imprez eliminacyjnych przyjmujemy w trybie ciągłym do 28 lutego poprzez nasz system rezerwacyjny zgodnie z zasadą kto pierwszy ten lepszy.
 2. Po 28 lutego cena wzrośnie o 200 zł/impreza.
 3. Sternik zgłasza się oddzielnie na każde z 2-ch imprez poprzez wypełnienie formularza rezerwacyjnego dostępnego na stronie.
 4. Zgłoszenie do imprezy finałowej następuje na zaproszenie organizatora. Zaproszony sternik zgłasza się poprzez wypełnienie formularza rezerwacyjnego dostępnego na stronie.
 5. W przypadku braku kompletu zgłoszeń możliwe jest zgłoszenie po terminie. Wtedy decyduje kolejność przesłania zgłoszenia.
 6. Każdy Uczestnik musi potwierdzić swoje uczestnictwo poprzez zawarcie umowy z organizatorem na wybrane przez siebie terminy imprez oraz opłacić kwotę za uczestnictwo, a także wpłacić Depozyt (kaucję) w wysokości 1500 zł -przelewem na konto organizatora na minimum 1 dzień przed rozpoczęciem imprezy).
Punktacja i format
 1. Format wyścigów – flotowy.
 2. Wprowadzony będzie system rotacyjny, co oznacza, że uczestnicy rotują się na pozycjach/funkcjach na wewnątrz danego jachtu.
 3. Ilość wyścigów oraz podział rotacji zostaną określone każdorazowo w Instrukcji Żeglugi dla danych Regat.
 4. W regatach można wziąć udział w systemie:
  1. Single- dla sterników, którzy nie mają załogi.
  2. Double- dla sterników ze swoim załogantem
 5. Aby wziąć w całym cyklu należy wystartować w:
  1. 2 x eliminacjach
  2. Finale
 6. Dopuszcza się start tylko w 1 imprezie dla Sterników- Gości. Sternik ten nie ma prawa udziału w finale, chyba że w finale będzie wolne miejsce.
 7. W przypadku startu w więcej niż w 2 imprezach eliminacyjnych najlepsze 2 rezultaty będą liczone do punktacji. 

Eliminacje

 1. Sternik musi zaliczyć 2 imprezy eliminacyjne spośród 5 dostępnych.

Finał

 1. Do finału zakwalifikuje się łącznie 24 uczestników w systemie:
  1. Single – sternik
  2. Double – sternik + załogant

Punktacja Regat

 1. Stosowany będzie system małych punktów w poszczególnych wyścigach dotyczący zarówno sternika obsługującego urządzenie sterowe oraz całego jachtu wg. poniższego wzoru

1 miejsce – 1 pkt., 2. miejsce – 2 pkt. , 3. miejsce – 3 pkt. itd.

 1. Punktacja końcowa z poszczególnych imprez dotycząca każdego sternika będzie obliczana jako średnia ze wszystkich poszczególnych wyścigów wyrażona do 3-go miejsca po przecinku.
 2. Dyskwalifikacje oraz falstarty będą punktowane wg. schematu 4 (maksymalna ilość sterników na jachcie) + 1
 3. Kary punktowe
 4. Sternik z najmniejszą ilością punktów wygrywa.

Punktacja Ligi

 1. Do punktacji generalnej brane są pod uwagę 2 imprezy eliminacyjne oraz finał.
 2. Każda Impreza punktowana jest według poniższego systemu:

1 miejsce – 1 pkt., 2. miejsce – 2 pkt. , 3. miejsce – 3 pkt. itd.

 1. Sternik z najmniejszą ilością punktów wygrywa
 2. Sternik, który bierze udział w finale i ma tylko 1 imprezę eliminacyjną otrzymuje za nieobecność na 2-giej imprezie eliminacyjnej maksymalną ilość punktów obliczaną na podstawie wzoru: ILOŚĆ STERNIKÓW W FINALE + 1 PUNKT

Remisy

 1. W przypadku remisu punktowego w Regatach zgodnie z Przepisami Regatowymi pkt A8.2, o rozstrzygnięciu remisu decydować będzie wynik ostatniego wyścigu pomiędzy remisującymi Sternikami oraz dodatkowo i w następującej kolejności:
  1. Ilość lepszych miejsc w poszczególnych wyścigach
  2. Jacht, którego załoga zdobyła najmniejszą ilość punktów w klasyfikacji flotowej jachtów
 2. W przypadku remisu punktowego w punktacji Ligowej o rozstrzygnięciu remisu decydować będzie wynik ostatnich Regat pomiędzy remisującymi Sternikami oraz dodatkowo i w następującej kolejności
  1. Ilość lepszych miejsc w poszczególnych Regatach
  2. Ilość lepszych miejsc w klasyfikacji flotowej jachtów w poszczególnych Regatach

Punkty Karne

Wprowadza się następujący system punktów karnych:

 1. 5 pkt. karnych- za przejęcie steru bądź innej funkcji przez Trenera w wyniku doprowadzania przez Sternika lub Załogę do sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu jachtu/załogi lub do kolizji z innym jachtem.
 2. 1 pkt. karny- przekroczenie strefy bezpieczeństwa jachtu. Strefa o długości 1 metra pomiędzy jachtami. Jeśli sytuacja do oceny nie jest jednoznaczna tzn. czy było przekroczenie czy nie było przekroczenia strefy bezpieczeństwa to uznaje się, że strefa nie była przekroczona.
 3. Punkty Karne przyznaje Trener.
Program regat

PIĄTEK

10.00-11.00 Akademia Regatowa cz. teoretyczna

11.00-14.00 Akademia Regatowa cz. praktyczna I

14.00-15.30 Lunch

15.30-18.30 Akademia Regatowa cz. praktyczna II

20.00 Kolacja Klubowa

SOBOTA

8.00-9.00 Śniadanie

9.00-9.30 Odprawa załóg

10.00-14.00 Regaty – wg. tras regatowych

14.00-15.00 Lunch

15.00-18.30 Regaty – wg. tras regatowych 

20.00 Kolacja w Yacht Clubie lub „na dziko”

NIEDZIELA

8.00-9.00 Śniadanie

9.00-9.30 Odprawa załóg

10.00-14.00 Regaty – wg. tras regatowych 

14.00 Ceremonia zakończenia

14.30 Lunch

15.30 wyjazd uczestników

Licencja Regatowa (rekomendowana)
 1. Rekomendujemy BARDZO MOCNO wyrobienie naszej Licencji Regatowej, czyli wzięcie udziału w Akademii Regatowej przed pierwszą imprezą w sezonie. Terminy oraz ceny podane są na stronie https://jeziorakyachtclub.pl/akademia-regatowa/
 2. Dla osób, które wystartują w min. 2 imprezach eliminacyjnych będą mogli wyrobić licencję w specjalnej cenie 1000 zł.
Jachty i żagle
 1. Regaty zostaną rozegrane na jachtach N’FUN 30.
 2. Jachty będą dostarczone i serwisowane przez Organizatora.
 3. Dopuszcza się start jachtów armatorów prywatnych z własnymi jachtami i załogami
 4. Jachty są wyposażone w żagle: grot, fok i genaker.
 5. Jachty przydzielane są na zasadzie losowania.
Przepisy
Regaty zostaną rozegrane zgodnie z przepisami zdefiniowanymi w Przepisach Regatowych Żeglarstwa World Sailing aktualnymi na dany sezon.

 

Sternik i Załogant
 1. Zgłoszony do regat Sternik jest odpowiedzialny za jacht podczas obsługi urządzenia sterowego w trakcie trwania wyścigu oraz poza wyścigiem.
 2. Załogant odpowiedzialny za jacht podczas obsługi konkretnej funkcji na jachcie.
 3. Sternik może zgłosić się w systemie:
  1. Single-bez załoganta
  2. Double- ze swoim załogantem
Trener na jachcie
 1. Podczas każdego wyścigu na jachcie znajduje się Trener.
 2. Trener na jachcie:
 1. przeprowadza analizę po wyścigu
 2. sugeruje i naprowadza na ważne rzeczy przed startem
 3. uczy i motywuje
 4. dba o bezpieczeństwo załogi i jachtu
 5. nie może podpowiadać w trakcie wyścigu
 1. W sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu jachtu lub załogi Trener ma prawo przejąć ster lub dokonać innej czynności mającej skutek przejęcia funkcji od Uczestników co wiąże się z odpowiednią karą punktową dla Uczestników. Decyzje Trenera są w tym przypadku nie podważalne i ostateczne.
 2. Załoga nie może żeglować bez Trenera.
 3. Trener może w wyjątkowych sytuacjach (np. brak odpowiedniej ilości załogi) pomagać załodze w trymowaniu żagli. Decyzje o tym podejmuje Sędzia Główny.
Prawa do wizerunku oraz media
 1. Zgłaszając się do regat uczestnik wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie swego wizerunku przez organizatorów i sponsorów podczas zdjęć, filmów i innych produkcji w czasie trwania regat oraz we wszystkich materiałach dotyczących regat.
 2. Organizator ma prawo umieścić na łodziach w czasie wyścigów kamery foto/video lub operatora z kamerą.
 3. Uczestnik ma obowiązek uczestniczyć w wywiadzie, jeśli zostanie poproszony przez Organizatora.
Ubezpieczenie
Organizator zapewnia ubezpieczenie NNW uczestników, a jachty posiadają Jachtcasco oraz OC. Każdy Uczestnik odpowiada za uszkodzenia do wysokości udziału własnego w kwocie 1500 zł- kaucja pobierana przed regatami.
Zastrzeżenie odpowiedzialności
 1. Wszyscy uczestnicy biorą udział w regatach na własną odpowiedzialność. Żadna z czynności wykonana lub niewykonana przez organizatorów nie zwalnia uczestników regat od odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę spowodowaną przez zawodnika lub jego jacht wynikającą z udziału w Imprezach.
Opinie

Jesteś ciekaw co powiedzieli uczestnicy po regatach? 

Dużo intensywnej pracy i dużo wiedzy właśnie po to, aby dzisiaj ten trening sprawdzić w prawdziwej walce. My jesteśmy super zadowoleni z wydarzenia. Dużo się nauczyliśmy.

Testimonial Item

Przemek

uczestnik regat Polska Liga Sterników

Bardzo się cieszymy. Byliśmy bardzo waleczni i ostro walczyliśmy- też dzięki naszemu trenerowi z Jeziorak Yacht Club i bardzo dziękujemy, bo dużo wiedzy nam przekazał. Jacht jest idealny, naprawdę, jacht jest super.

Testimonial Item

Ewa

Uczestnik regat Polska Liga Sterników

Igor- niesamowita przygoda, trening pod okiem mistrza. Dla mnie najważniejsze było żeglowanie z genakerem. Do tej pory była to dla mnie czarna magia, a w tej chwili wiem, że mogę wypłynąć samodzielnie z tym żaglem i go używać. Dlatego polecam dla ludzi, którzy chcą w żeglarstwie doświadczyć czegoś więcej niż tylko turystyki.

Testimonial Item

Igor

uczestnik Akademii Regatowej

Bardzo intensywna akademia, poprzeplatana teorią. Pod względem symulacji regat najciekawsze szkolenie, które odbyłem. Tutaj były pokazane w praktyce wszystkie elementy, które składają się na start w regatach. Świetne wrażenia i doświadczenia.

Testimonial Item

Marek

uczestnik Akademii Regatowej
Wyniki
PozycjaImię i nazwiskoVOL 1VOL 2VOL 3VOL 4VOL 5FinałPKT
1Tomasz Nastaj11
1Konrad Krupa11
2Piotr Kornacki22
3Piotr Pysiak33
4Bernard Boś44
5Stanisław Parafiniuk55
6Jagoda Pysiak66
7Piotr Głód77
8Wiktor Tabędzki88
9Paweł Górski99
10Łukasz Wędzony1010
11Karolina MiodekNie wystartowałx
12Robert RałowiczNie wystartowałx
13Przemysław KaczmarekNie wystartowałx
14Marcin GórskiNie wystartowałx
15Marek StasiakNie wystartowałx
16Marcin HoffmanNie wystartowałx
17Tadeusz Kmiecik Nie wystartowałx
18Sylwester MajewskiNie wystartowałx
19Piotr ŻuberNie wystartowałx
20Marcin TkaczykNie wystartowałx
Uczestnicy imprezy object są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna, przeczytaj informacje o produkcie ubezpieczeniowym oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia (IPID+OWU).
Cennik
Polska Liga Sterników to cykl 2 eliminacji + finał.

Możesz też wystartować gościnnie w 1 regatach.

Na finał kwalifikuje się 24 najlepszych sterników. Jeśli jesteś w pierwszej 24-ce to otrzymasz zaproszenie na finał.

Rezerwujesz pojedynczo/oddzielnie każdą imprezę wypełniając formularz rezerwacyjny.

Dla osób, które wystartują w całym cyklu (min. 2 imprezy) jest możliwość wyrobienia licencji regatowej (czyli Akademia Regatowa) w specjalnej cenie 1000 zł. Aby skorzystać ze specjalnej ceny należy zarejestrować się na 2 imprezy oraz opłacić zaliczkę, a następnie otrzymasz kod rabatowy uprawniający do skorzystania z Akademii Regatowej w specjalnej cenie.

Pakiet 1 Regaty/Eliminacja zawiera:

Udział w 1 regatach
 1. Miejsce na jachcie N’FUN 30
 2. Udział w regatach Polska Liga Sterników
 3. Udział w piątkowej Akademii Regatowej
 4. Szkolenie Trenera na jachcie
 5. Nocleg na jachtach
 6. Lunch na jachcie piątek
 7. Kolacja „na dziko” (zależne od pogody)
 8. Ubezpieczenie NNW
 9. Opłaty portowe, paliwo
 10. Podatek Vat
Cena
od 1500 zł/osoba
Cena nie zawiera
 1. Wyżywienia (z wyłączeniem 1 x lunch na jachcie i 1 x kolacja „na dziko”)
 2. Napoi
 3. Noclegów poza jachtem
 4. Natryski i toalety w porcie (3 zł toaleta, 20 zł prysznic, 30 zł na Zielone Ranczo)
Galeria
Inne aktywności
Akademia Regatowa
Mistrzowie Polski i Europy w żeglarstwie, v-ce Mistrzowie Polskiej Ligi Żeglarskiej zapraszają na Akademię Regatową na N’FUN 30! 4- ro dniowy intensywne szkolenie o różnych poziomach.
Kup N’FUN 30 i dołącz do społeczności!
Kupując Funkę, dołączasz do społeczności, w której czeka na Ciebie gotowy plan na rozwój żeglarskich umiejętności. Poznaj naszych klubowiczów i weź udział regatach w kategorii Owners.

Kontakt
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń do nas

tel. 882 069 309 Patenty, Akademie, Regaty
tel. 533 275 024 Administracja