Patent Żeglarz Jachtowy

Tygodniowe intensywne szkolenie

Doświadczona kadra

Instruktorzy Polskiego Związku Żeglarskiego

Jachty N'FUN 30

Jedyna taka flota w Polsce!

Jezioro Jeziorak

Najdłuższe jezioro w Polsce- 27,5 km!

Patent Żeglarz Jachtowy

Opis

Chcesz zdobyć uprawnienia żeglarza jachtowego? Serdecznie zapraszamy do zapisów na kurs żeglarski dla dorosłych na Mazurach. W jego ramach przeżyjesz niesamowitą 7-dniową przygodę nad najdłuższym jeziorem w Polsce – Jeziorakiem! Z nami zdobędziesz Patent Żeglarza uprawniający Cię do samodzielnego sterowania jachtem, a wszystko to po intensywnej nauce żeglarstwa pod okiem specjalistów.

W ciągu 7 dni żeglowania po malowniczym Jezioraku zrealizujemy praktyczny i teoretyczny program zgodny z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego. Celem kursu sternika jachtowego jest kompleksowa nauka obsługi jachtu żaglowego, manewrowania w porcie na silniku oraz pod żaglami na otwartym akwenie. W ramach szkolenia żeglarskiego przekażemy Wam niezbędną wiedzę praktyczną i teoretyczną przygotowującą do zdania egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego. Otrzymacie od nas dostęp do materiałów szkoleniowych oraz testów próbnych, które pomogą jeszcze przed rozpoczęciem kursu opanować wiedzę teoretyczną.

Serdecznie zapraszamy do zapisów i rozpoczęcia intensywnej przygody przygotowującej do zyskania uprawnień sternika jachtowego, jaką jest nasz kurs żeglarski na Jezioraku. Wszystkie szczegóły dotyczące szkolenia są dostępne w zakładkach poniżej. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu.

Kiedy zdobędziesz już Patent, zapraszamy Cię do świata żeglarstwa regatowego! Zajrzyj na podstronę z naszą Akademią Regatową.

Ile trwa szkolenie?

W ciągu 6,5 dnia zrealizujemy cały program Polskiego Związku Żeglarskiego, który przygotuje Was do samodzielnej żeglugi oraz egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego. Czas szkolenia jest optymalny dla dorosłego uczestnika i pozwoli każdemu opanować umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną we własnym tempie – bez pośpiechu i stresu. 

Wyobraź sobie, że szkolenie to taki aktywny urlop łączący przyjemne z pożytecznym.  

Jak wygląda szkolenie?

Kurs na patent prowadzimy w formie stacjonarno-wędrownej. Kilka nocy spędzicie w naszej bazie, czyli marinie hotelu i restauracji Port110 lub w Ekomarinie Iława. Dzięki temu poznacie różne rodzaje marin oraz tą część akwenu, na której w sobotę odbędzie się egzamin.  W trakcie kursu zabierzemy Was także w na północ Jezioraka, bliżej dzikich wysepek, rybackich wiosek i innych klimatycznych miejsc.

W ciągu dnia realizować będziecie intensywny program szkoleniowy Polskiego Związku Żeglarskiego, Wiedza teoretyczna przekazywana jest sukcesywnie przez naszych instruktorów w ciągu dnia oraz podczas wieczornych wykładów teoretycznych. Naszym celem jest , abyście wrócili do domów z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu i gotowi na swój pierwszy samodzielny rejs.

Rekomendujemy: Materiały szkoleniowe oraz testy próbne otrzymacie od nas od razu po zapisaniu się na szkolenie. Radzimy Wam zapoznać się z materiałem przed rozpoczęciem kursu, aby wieczory na jachcie przeznaczyć na odpoczynek i integrację.

Jachty

Jako jedyna szkoła w Polsce posiadamy flotę jachtów N’FUN 30. Te wyjątkowe jachty do szkoleń nie są jednak dostępne przez cały sezon, gdyż organizujemy na nich Akademie Regatowe i Regaty Polskiej Ligi Sterników. W niektórych terminach szkolimy na jednostkach typu Saturn 25, Twister 800 – oznaczone są  one w terminarzu jako „26 stóp”. To również szybkie i zwrotne jachty. Cóż, jesteśmy regatowcami i mamy słabość do jachtów z regatowym zacięciem… 

Ile osób na jachcie

4 osoby na jachcie + instruktor to optymalne rozwiązanie, które pozwala każdemu spędzić odpowiednią ilość godzin za sterem oraz przy trymie żagli, jak również gwarantuje odpowiednią ilość „rąk” przy manewrach portowych.

Nocleg

W cenę kursu wliczony jest nocleg na jachcie. Każdy będzie miał oddzielną dużą i pełnowymiarową koję (łóżko).

Wyżywienie

Podczas kursu uczestnicy sami organizują wyżywienie dla siebie oraz swojego Instruktora. Kuchnia na jachcie jest dobrze wyposażona i pozwala na przygotowanie posiłków. W praktyce jednak wygląda to tak, że kursanci jedzą na jachcie śniadania i przekąski w przerwie między zajęciami, a na koniec dnia udają się na obiadokolację do jednej ze świetnych restauracji, bistro, smażalni, które oferuje Jeziorak. Pamiętajcie o nakarmieniu swojego Instruktora!

Zakupy z zakładanej pierwszego dnia kursu „kasy jachtowej ” można zrobić w poniedziałek rano. W odległości 5 minut spaceru od pomostu znajdziecie dobrze zaopatrzone supermarkety i sklepy z tradycyjnym lokalnym pieczywem. Na jachcie jest oczywiście chłodziarka do przechowywania zapasów. Poza Iławą jest kilka sklepów, w których można zrobić mniejsze zakupy. Wasz Instruktor pomoże Wam w planowaniu zaopatrzenia.

Dojazd

Zarówno Port110, jak i Ekomarina Iława, skąd ruszają nasze Kursy, mają na swoim terenie bezpieczne parkingi.

Cenisz sobie wygodę i bezpieczeństwo? Przyjedź do Iławy pociągiem!.

Warszawa- Iława- 1,5h

Gdańsk- Iława- 1h

Kraków- Iława- 4,5h

Poznań- Iława- 3h

W Iławie zatrzymuje się każdy rodzaj pociągu!

 

JACHTY

Jedyna w Polsce flota jachtów N’FUN 30 !

duża aktywność

Nowoczesny Design

To piękny polski daysailer, który w ostatnich latach był ozdobą wielu wystaw nautycznych organizowanych w całej Europie. Konstrukcja dla tych, którzy w garażu wolą mieć sportowe Coupe, niż rodzinne kombi.

duża aktywność

Doskonała komunikacja

Szeroki kokpit gwarantuje swobodną przestrzeń dla wszystkich członków załogi. Tutaj jest naprawdę sporo miejsca.

duża aktywność

Szybki i zwrotny

Jako byli zawodnicy z ponad 32 letnim stażem żeglarskim śmiało możemy powiedzieć, że nauka na szybkim i zwrotnym jachcie daje lepsze efekty szkoleniowe. Szybsza żegluga to więcej manewrów w tym samym czasie- więcej się nauczycie. Jacht jest bardzo zwrotny, a manewrówka w porcie to czysta przyjemność.

duża aktywność

Nowe jachty!

Będziesz miał okazję nauki na nowych lub 1-no rocznych jachtach. Stawiamy na jakość!

Pozostałe jachty

duża aktywność

MAXUS 26

Podczas pierwszej prezentacji na Boatshow 2014 Maxus 26 zdobył złoty medal targów oraz tytuł championa Jachtingu. Po serii niezależnych testów, jako jedyny polski jacht w kategorii „Jacht Rodzinny” otrzymał nominację do nagrody „European Yacht of the Year 2016”

duża aktywność

Saturn 25

To jacht o wyjątkowych właściwościach nautycznych. Manewry portowe na tej jednostce to czysta przyjemność. Saturn na otwartej wodzie pod żaglami nie ma sobie równych- szybki, bezpieczny i dający mnóstwo pozytywnej energii. Jacht pod żaglami„czuły” na sterze dzięki czemu każdy podmuch wiatru od razu daje się wyczuć, co sprawia, że jest idealny do nauki.

duża aktywność

Twister 800

Jego szeroki kokpit sprawia, że każdy z kursantów ma dużą przestrzeń i swobodę w poruszaniu się po jachcie. Jacht bardzo zwrotny i szybki o zacięciu regatowym. Żeglowanie na tym jachcie to wielka frajda, a w porcie manwrówka to czysta przyjemność. Polecamy ten jacht.

Trenerzy

Nasza kadra to Instruktorzy Żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego. Bardzo doświadczeni i zawsze uśmiechnięci ludzie. Nauczą żeglarstwa oraz zadbają o Wasze bezpieczeństwo oraz miłą atmosferę. 

Szefem wyszkolenia jest Karol Górski – Mistrz Europy i multimedalista Mistrzostw Polski, V-ce Mistrz Polskiej Ligi Żeglarskiej- trener żeglarstwa!

Instruktorzy z doświadczeniem to zdecydowanie najlepsza droga do efektywnej i bezpiecznej nauki. Jesteś w dobrych rękach!

aa

Radosław Żurek

Staż instruktorski: 11 lat

Uprawnienia:

Instruktor żeglarstwa PZŻ

Jachtowy Sternik Morski

Żeglarz regatowy z ponad 30 letnim stażem

aa

Maciej Sinczak

Staż instruktorski: 16 lat

Uprawnienia:

Instruktor żeglarstwa PZŻ

Jachtowy i motorowodny Sternik Morski

Ratownik WOPR

aa

Wiktor Tabędzki

Staż instruktorski: 14 lat

Uprawnienia:

Instruktor żeglarstwa PZŻ

Patent Żeglarz Jachtowy

Jachtowy Sternik Morski

aa

Dariusz Zając

Staż instruktorski: 15 lat

Uprawnienia:

Instruktor żeglarstwa PZŻ

Patent Żeglarz Jachtowy

Sternik Jachtowy

Jezioro Jeziorak

duża aktywność

Doskonały do nauki

Jeziorak jest najdłuższym jeziorem w Polsce i liczy 27,5km. Jest to jedne z lepszych jezior do nauki żeglowania, wymaga ciągłej obserwacji wiatru przez co się go szybko nauczysz czytać. Znajduje się tu 16 wysp i na pewno pokażemy te najciekawsze.

jachty

Nowoczesny

Jeziorak posiada nowoczesną infrastrukturę portową i hotelową. Na terenie jeziora rozlokowane są 3 ekomariny, liczne porty prywatne oraz największy- miejski Port Iława. Nad brzegiem jeziora znajdują się 3 hotele: Port 110***, Stary Tartak****, Grand Tiffi*****.

trener

Wciąż dziewiczy

Jeziorak zachował wciąż swój dziewiczy krajobraz. Na terenie jeziora znajdują się liczne miejsca przy których można stanąć „na dziko”, małe- niezatłoczone pomosty, malownicze wyspy czy ciche zatoczki.

pendolino

Komfortowy dojazd

Cenisz sobie wygodę i bezpieczeństwo? Przyjedź do Iławy Pendolino!.

 • Warszawa- Iława- 1,5h
 • Gdańsk- Iława- 1h
 • Kraków- Iława- 4,5h
 • Poznań- Iława- 3h

Program

Start niedziela g. 16 | Koniec sobota g. 14

Egzamin sobota g. 15-18

Spotykamy się w Iławie w niedzielę około godziny 15:00. Wszystkie kursy na jachcie NFun30 startują z mariny hotelu Port110, a kursy oznaczone w terminarzu jako „26 stóp” z Ekomariny Iława. Oba obiekty posiadają na swoim terenie bezpieczne parkingi.

Egzamin w sobotę zostanie dla Waszej wygody zorganizowany w miejscu, gdzie rozpoczęliście kurs.

*Jeśli jesteś zainteresowany kursem na patent motorowodny następnego dnia, skontaktuj się nami  pod nr 882 069 309

Przykładowy plan dnia:

7.00 pobudka  
8.00-9.00 śniadanie
9.00-9.15 odprawa załóg (omówienie planu dnia)
10.00-19.00 praktyczne i teoretyczne szkolenie
19.00 obiadokolacja
22.00 cisza nocna

Baza Jeziorak Yacht Club’u

Bazą naszego klubu jest Port 110- restauracja, marina i hotel.

duża aktywność

Flota przy kei

duża aktywność

Sala egzaminacyjna

jachty

Pływająca platforma

jachty

Restauracja

pendolino

Port

trener

Pomosty

Opinie

Posłuchajcie opinii naszych gości!

Nasz kapitan był świetnym szkoleniowcem, więc czuliśmy się bardzo wyluzowani, a jednocześnie dobrze wyszkoleni.

Testimonial Item

Dorota

Atmosfera, klimat, fachowość, także jak ktoś jest niezdecydowany- polecam!

Testimonial Item

Robert

Łódka super, szybka, fajnie się nią płynie, fantastyczny tydzień, mega impreza, polecam bo to nie jest trudne, ale trzeba się trochę postarać.

Testimonial Item

Kuba

Tydzień bardzo fajny przeżyliśmy wszystko i słońce i deszcz i wiatr i przechyły i naukę i stabilizację tej wiedzy- było super!

Testimonial Item

Marta

Pozytywnie zaskoczony całokształtem imprezy, kompetentni ludzie wiedzą co mówią znają się na rzeczy, wiedzą, jak przekazać wiedzę. Potrafią zachęcić zarazić, a nie koniecznie zrazić. W pełni jestem w stanie polecić to każdemu kto szuka tego typu szkolenia.

Testimonial Item

Tomek

Cennik

Cena zawiera

 1. Praktyczne i teoretyczne szkolenie żeglarskie zgodne z programem PZŻ w załogach max 4 osoby 
 2. Czarter jachtu N’Fun 30 lub jachtu 26 stopowego, np. Sedna 26, Twister 800, Antila 26, Maxus 26
 3. Opiekę Instruktora
 4. Materiały szkoleniowe 
 5. Nocleg na jachtach
 6. Ubezpieczenie NNW
 7. Opłaty portowe, paliwo

Cena nie zawiera

 1. Opłaty egzaminacyjnej 250 zł i kosztu wydania patentu 50zł (dla osób podchodzących do egzaminu)
 2. Wyżywienia, w tym wyżywienia Instruktora 
 3. Opłat za natryski i toalety w portach (2 zł toaleta, 10 zł prysznic)

Galeria

Q & A

Materiały szkoleniowe?

Materiały szkoleniowe oraz testy próbne otrzymacie od nas drogą mailową od razu po zapisaniu się na kurs. Radzimy Wam zapoznać się z materiałem przed rozpoczęciem kursu, aby wieczory na jachcie przeznaczyć na odpoczynek i integrację.

Co spakować?

„Nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania” – znacie to powiedzenie?

 • Kurtkę przeciwdeszczową
 • Buty sportowe z jasną podeszwą na jacht
 • Buty sportowe lub klapki do chodzenia po lądzie
 • Polar/sweter, lekka czapka
 • Czapkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne z gumką
 • Rękawiczki żeglarskie lub zwykłe robocze z gumą
 • Krem z wysokim filtrem UV i balsam do ust
 • Klapki pod prysznic
 • Śpiwór (ewentualnie swoją poduszkę)
 • Latarkę lub czołówkę
 • Powerbank
 • Dowód osobisty (potrzebny do Egzaminu)

POLECAMY:

 • Kamizelka przeciwwiatrowa – niezwykle przydatna część żeglarskiej garderoby, chroni przed wieczornym chłodem)
 • Spodnie żeglarskie przeciwdeszczowe i kalosze
 • Bieliznę sportową (szczególnie legginsy, które można założyć pod szorty w razie ochłodzenia)
 • Long sleeve, który chroni przed słońcem
 • Bidon i kubek

W co się spakować?
 • Spakuj się do miękkiej torby podróżnej. Na jachcie nie ma możliwości przechowywania walizek czy toreb z usztywnieniem.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin na Patent Żeglarza Jachtowego odbędzie się 6-go dnia Waszego kursu, czyli w sobotę o godzinie 15:00. Egzamin przeprowadza firma zewnętrzna i koszt egzaminu oraz wydania Patentu nie są wliczone w cenę kursu. Egzamin rozpoczyna się częścią teoretyczną, która będzie przeprowadzona w porcie, w którym rozpoczął się Wasz kurs (w zależności od terminu jest to Port 110 lub Ekomarina Iława). Następnie przeprowadzona zostanie część praktyczna egzaminu. Zwykle cała procedura trwa do godziny 18:00.

Czy dostanę kamizelkę?

Zapewniamy naszym kursantom kamizelki pneumatyczne, które są wygodne i nie przeszkadzają w żeglowaniu. Kamizelki zakładacie, kiedy Instruktor uzna, że warunki pogodowe tego wymagają, a także zawsze, kiedy czujecie taką potrzebę. (Sprawdź zdjęcia w Galerii poniżej)

Co po patencie?

W Jeziorak Yacht Club oferujemy Ci możliwość żeglarskiego rozwoju. Kolejnym krokiem po zdobyciu patentu może być 3-dniowy intensywny Kurs Doszkalający. Pozwoli on utrwalić wiedzę zdobytą podczas kursu na patent, a także zdobyć nowe umiejętności, które są niezbędne podczas każdego rejsu.

Kolejnym etapem szkolenia może też być Akademia Regatowa Poziom I – Technika. 4 lub 6 dni szkolenia pod okiem doświadczonego regatowca pozwoli Ci nabrać pewności siebie za sterem i opanować sztukę trymowania genakera na jachcie NFun 30. Niezależnie od tego czy masz regatowe ambicje, ten długi żeglarski weekend z pewnością da Ci dużą dawkę zabawy i relaksu w świetnym towarzystwie!

Po zaliczeniu Akademii Regatowej otrzymasz Licencję Regatową, która upoważnia do startu w Polskiej Lidze Sterników – naszej specjalnej formule dla początkujących i średniozaawansowanych regatowców.

CO DALEJ?

Akademia Regatowa

Kolejnym krokiem Twojej żeglarskiej przygody będzie Akademia Regatowa pod okiem Mistrzów Polski i Europy. Aby wziąć w niej udział musisz posiadać minimum Patent Żeglarza Jachtowego. Jest to opcja dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z regatami i poznać podstawy żeglarstwa regatowego.

Regaty Polska Liga Sterników

Po ukończonej Akademii Regatowej jesteś gotowy na regaty Polska Liga Sterników. Możesz wystartować gościnnie w 1 regatach, ale jeśli chcesz  wziąć udział całym cyklu to musisz zaliczyć 2 imprezy eliminacyjne. 24 najlepszych sterników weźmie udział w finale. Pamiętaj u nas nie musisz mieć swojego jachtu ani załogi!

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń do nas

tel. 882 069 309 akademie i regaty
tel. 533 275 024 patenty i sprawy administracyjne