Patent Żeglarz Jachtowy

Tygodniowe intensywne szkolenie

Doświadczona kadra

Instruktorzy Polskiego Związku Żeglarskiego

Nowe jachty N'FUN 30

Jedyna taka flota w Polsce!

Jezioro Jeziorak

Najdłuższe jezioro w Polsce- 27,5 km!

Patent Żeglarz Jachtowy

Opis

Chcesz zdobyć uprawnienia żeglarza jachtowego? Serdecznie zapraszamy do zapisów na kurs żeglarski dla dorosłych na Mazurach. W jego ramach przeżyjesz niesamowitą 7-dniową przygodę nad najdłuższym jeziorem w Polsce – Jeziorakiem! Z nami zdobędziesz Patent Żeglarza uprawniający Cię do samodzielnego sterowania jachtem, a wszystko to po intensywnej nauce żeglarstwa pod okiem specjalistów.

Patent żeglarza jachtowego – jak przebiega kurs?

W ciągu 7 dni żeglowania po malowniczym Jezioraku zrealizujemy praktyczny i teoretyczny program zgodny z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego. Celem kursu sternika jachtowego jest kompleksowa nauka obsługi jachtu żaglowego, manewrowania w porcie na silniku oraz pod żaglami na otwartym akwenie. W ramach szkolenia żeglarskiego przekażemy Wam niezbędną wiedzę praktyczną i teoretyczną przygotowującą do zdania egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego. Otrzymacie od nas dostęp do materiałów szkoleniowych oraz testów próbnych, które pomogą jeszcze przed rozpoczęciem kursu opanować wiedzę teoretyczną.

Serdecznie zapraszamy do zapisów i rozpoczęcia intensywnej przygody przygotowującej do zyskania uprawnień sternika jachtowego, jaką jest nasz kurs żeglarski na Jezioraku. Wszystkie szczegóły dotyczące szkolenia są dostępne w zakładkach poniżej. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu, a jeśli chcesz zgłębić tajniki żeglarstwa regatowego, to zajrzyj na podstronę z naszą Akademią Regatową.

Ile trwa szkolenie?

W ciągu 6,5 dnia zrealizujemy cały program Polskiego Związku Żeglarskiego, który przygotuje Was do samodzielnej żeglugi oraz egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego. Czas szkolenia jest optymalny dla dorosłego uczestnika i pozwoli każdemu opanować umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną we własnym tempie – bez pośpiechu i stresu. 

Wyobraź sobie, że szkolenie to taki aktywny urlop łączący przyjemne z pożytecznym.  

Jak wygląda szkolenie?

Kurs na patent prowadzimy w formie wędrownej, czyli żeglujemy po całym jeziorze, w ciągu dnia realizując intensywny program szkoleniowy Polskiego Związku Żeglarskiego, a wieczorami zatrzymując się w najciekawszych zakątkach Jezioraka. Wiedza teoretyczna przekazywana jest sukcesywnie przez naszych instruktorów w ciągu dnia oraz podczas wieczornych wykładów teoretycznych.

Rekomendujemy: Materiały szkoleniowe oraz testy próbne otrzymacie od nas od razu po zapisaniu się na szkolenie. Radzimy Wam zapoznać się z materiałem przed rozpoczęciem kursu, aby wieczory na jachcie przeznaczyć na odpoczynek i integrację.

Jachty

Jako jedyna szkoła w Polsce posiadamy flotę jachtów N’FUN 30. Te wyjątkowe jachty do szkoleń nie są jednak dostępne przez cały sezon. W niektórych terminach szkolimy na mniejszych jednostkach typu Sedna 26, Twister 800 – oznaczone są  one w terminarzu jako „26 stóp”.

Ile osób na jachcie

4 osoby na jachcie + instruktor to optymalne rozwiązanie, które pozwala każdemu spędzić odpowiednią ilość godzin za sterem oraz przy trymie żagli, jak również gwarantuje odpowiednią ilość „rąk” przy manewrach portowych.

Nocleg

Nocleg jest na jachcie. Każdy będzie miał oddzielną dużą i pełnowymiarową koję (łóżko).

Jakie zdobędziesz uprawnienia?

Po zdanym egzaminie będziecie uprawnieni m.in. do:

 1. prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 2. prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.
Dojazd

Cenisz sobie wygodę i bezpieczeństwo? Przyjedź do Iławy pociągiem!.

Warszawa- Iława- 1,5h

Gdańsk- Iława- 1h

Kraków- Iława- 4,5h

Poznań- Iława- 3h

W Iławie zatrzymuje się każdy rodzaj pociągu!

NOWE JACHTY N’FUN 30

Jedyna taka flota w Polsce!

duża aktywność

Nowoczesny Design

To piękny polski daysailer, który w ostatnich latach był ozdobą wielu wystaw nautycznych organizowanych w całej Europie. Konstrukcja dla tych, którzy w garażu wolą mieć sportowe Coupe, niż rodzinne kombi.

duża aktywność

Doskonała komunikacja

Szeroki kokpit gwarantuje swobodną przestrzeń dla wszystkich członków załogi. Tutaj jest naprawdę sporo miejsca.

duża aktywność

Szybki i zwrotny

Jako byli zawodnicy z ponad 32 letnim stażem żeglarskim śmiało możemy powiedzieć, że nauka na szybkim i zwrotnym jachcie daje lepsze efekty szkoleniowe. Szybsza żegluga to więcej manewrów w tym samym czasie- więcej się nauczycie. Jacht jest bardzo zwrotny, a manewrówka w porcie to czysta przyjemność.

duża aktywność

Nowe jachty!

Będziesz miał okazję nauki na nowych lub 1-no rocznych jachtach. Stawiamy na jakość!

Trenerzy

Nasza kadra to Instruktorzy Żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego. Bardzo doświadczeni i zawsze uśmiechnięci ludzie. Nauczą żeglarstwa oraz zadbają o Wasze bezpieczeństwo oraz miłą atmosferę. 

Szefem wyszkolenia jest Karol Górski- Mistrz Europy i multimedalista Mistrzostw Polski, V-ce Mistrz Polskiej Ligi Żeglarskiej- trener żeglarstwa!

Instruktorzy z doświadczeniem to zdecydowanie najlepsza droga do efektywnej i bezpiecznej nauki. Jesteś w dobrych rękach!

aa

Maciej Sinczak

Staż instruktorski: 14 lat

Uprawnienia:

Instruktor żeglarstwa PZŻ

Jachtowy i motorowodny Sternik Morski

Ratownik WOPR

aa

Dariusz Zając

Staż instruktorski: 15 lat

Uprawnienia:

Instruktor żeglarstwa PZŻ

Patent Żeglarz Jachtowy

Sternik Jachtowy

aa

Wiktor Tabędzki

Staż instruktorski: 12 lat

Uprawnienia:

Instruktor żeglarstwa PZŻ

Patent Żeglarz Jachtowy

Jachtowy Sternik Morski

aa

Bartłomiej Bartkiewicz

Staż instruktorski: 11 lat

Uprawnienia:

Instruktor żeglarstwa PZŻ

II Oficer na STS Pogoria

Jachtowy Sternik Morski

Patent Żeglarz Jachtowy

Jezioro Jeziorak

duża aktywność

Doskonały do nauki

Jeziorak jest najdłuższym jeziorem w Polsce i liczy 27,5km. Jest to jedne z lepszych jezior do nauki żeglowania, wymaga ciągłej obserwacji wiatru przez co się go szybko nauczysz czytać. Znajduje się tu 16 wysp i na pewno pokażemy te najciekawsze.

jachty

Nowoczesny

Jeziorak posiada nowoczesną infrastrukturę portową i hotelową. Na terenie jeziora rozlokowane są 3 ekomariny, liczne porty prywatne oraz największy- miejski Port Iława. Nad brzegiem jeziora znajdują się 3 hotele: Port 110***, Stary Tartak****, Grand Tiffi*****.

trener

Wciąż dziewiczy

Jeziorak zachował wciąż swój dziewiczy krajobraz. Na terenie jeziora znajdują się liczne miejsca przy których można stanąć „na dziko”, małe- niezatłoczone pomosty, malownicze wyspy czy ciche zatoczki.

pendolino

Komfortowy dojazd

Cenisz sobie wygodę i bezpieczeństwo? Przyjedź do Iławy Pendolino!.

 • Warszawa- Iława- 1,5h
 • Gdańsk- Iława- 1h
 • Kraków- Iława- 4,5h
 • Poznań- Iława- 3h

Program

Trasa rejsu uzależniona jest od warunków pogodowych, ale możecie być pewni, że odwiedzimy najciekawsze miejsca na Jezioraku. Malownicze wyspy, wyjątkowe plaże czy ciche zatoczki, których tu nie brakuje. Jeziorak oferuje również nowoczesne porty i ekomariny. Zwiedzimy żeglarskie wioski jak np. Siemiany, Makowo, Matyty. I na pewno przy każdej przerwie na obiad (na dziko lub w portach) będzie można się wykąpać w jeziorze. Startujemy z Iławy i płyniemy na północ…

 Start niedziela g. 16 | Koniec sobota g. 14

Egzamin sobota g. 15-18

7.00 pobudka
7.30 poranna toaleta 
8.00-9.00 śniadanie
9.00-9.15 odprawa załóg (omówienie planu dnia)
10.00-19.00 praktyczne i teoretyczne szkolenie z przerwą na obiad
19.00 kolacja
20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty) 
22.00 cisza nocna

Atrakcje

duża aktywność

Ekologiczna wołowina

Znamy takie miejsce, gdzie serwuje się ekologiczną wołowinę z własnej hodowli zgodnie z ideą „Z pastwiska na talerz”. Wołowina doskonała, a miejsce cudowne przy którym można stanąć jedynie „na dziko”.

jachty

Wieczór w Yacht Clubie

Wieczorne imprezy przy zachodzie słońca w restauracji z widokiem na nasze jachty już na stałe wpisały się w nasze szkolenia. Klimat jachtingu, do tego świetne towarzystwo i wyborna kuchnia Portu 110.

pendolino

Wieczór przy ognisku

Jeśli pogoda dopisze, usiądziemy przy ognisku pod gwiaździsty niebem, upieczemy kiełbaski, pośpiewamy szanty i wspólnie przyrządzimy żeglarski kociołek wypełniony po brzegi lokalnymi smakołykami.

trener

Zachody słońca

Po długim i intesywnym dniu na wodzie pora na zasłużony odpoczynek. Wsłuchaj się w ciszę jeziora na brzegu jednej z wielu wysp Jezioraka.

Opinie

Posłuchajcie opinii naszych gości!

Nasz kapitan był świetnym szkoleniowcem, więc czuliśmy się bardzo wyluzowani, a jednocześnie dobrze wyszkoleni.

Testimonial Item

Dorota

Atmosfera, klimat, fachowość, także jak ktoś jest niezdecydowany- polecam!

Testimonial Item

Robert

Łódka super, szybka, fajnie się nią płynie, fantastyczny tydzień, mega impreza, polecam bo to nie jest trudne, ale trzeba się trochę postarać.

Testimonial Item

Kuba

Tydzień bardzo fajny przeżyliśmy wszystko i słońce i deszcz i wiatr i przechyły i naukę i stabilizację tej wiedzy- było super!

Testimonial Item

Marta

Pozytywnie zaskoczony całokształtem imprezy, kompetentni ludzie wiedzą co mówią znają się na rzeczy, wiedzą, jak przekazać wiedzę. Potrafią zachęcić zarazić, a nie koniecznie zrazić. W pełni jestem w stanie polecić to każdemu kto szuka tego typu szkolenia.

Testimonial Item

Tomek

Cennik

Cena zawiera

 1. Praktyczne i teoretyczne szkolenie żeglarskie zgodne z programem PZŻ w załogach max 4 osoby 
 2. Czarter jachtu N’Fun 30 lub jachtu 26 stopowego, np. Sedna 26, Twister 800, Antila 26, Maxus 26
 3. Opiekę Instruktora
 4. Materiały szkoleniowe 
 5. Nocleg na jachtach
 6. Ubezpieczenie NNW
 7. Opłaty portowe, paliwo

Cena od 2000 zł

Sprawdź terminy i ceny klikając poniżej

Cena nie zawiera

 1. Opłaty egzaminacyjnej 250 zł i kosztu wydania patentu 50zł (dla osób podchodzących do egzaminu)
 2. Wyżywienia, w tym wyżywienia Instruktora 
 3. Opłat za natryski i toalety w portach (2 zł toaleta, 10 zł prysznic)
Uczestnicy imprezy object są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna, przeczytaj informacje o produkcie ubezpieczeniowym oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia (IPID+OWU).

Galeria

Inne aktywności

Akademia Regatowa

Kolejnym krokiem Twojej żeglarskiej przygody będzie Akademia Regatowa pod okiem Mistrzów Polski i Europy. Aby wziąć w niej udział musisz posiadać minimum Patent Żeglarza Jachtowego. Jest to opcja dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z regatami i poznać podstawy żeglarstwa regatowego.

Regaty Polska Liga Sterników

Po ukończonej Akademii Regatowej jesteś gotowy na regaty Polska Liga Sterników. Możesz wystartować gościnnie w 1 regatach, ale jeśli chcesz  wziąć udział całym cyklu to musisz zaliczyć 2 imprezy eliminacyjne. 24 najlepszych sterników weźmie udział w finale. Pamiętaj u nas nie musisz mieć swojego jachtu ani załogi!

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń do nas

tel. 882 069 309 akademie i regaty
tel. 533 275 024 patenty i sprawy administracyjne