Akademia Regatowa

4 dni intensywnego szkolenia

Jachty N'FUN 30

Jedyna w Polsce flota

Trener na jachcie

Najskuteczniejsza metoda szybkiej nauki

Akademia Regatowa

Opis

Akademia Regatowa w Jeziorak Yacht Club to nic innego, jak intensywna nauka żeglarstwa regatowego pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów. Serdecznie zapraszamy nad najdłuższe jezioro w Polsce na flotę jachtów N’FUN 30, by podczas czterodniowego szkolenia regatowego, w zależności od poziomu umiejętności nauczyć się podstaw lub zgłębić tajniki żeglarstwa tego rodzaju i przygotować się do brania udziału w wyścigach jachtów w przyszłości.

Nasz kurs regatowy odbywa się w formie wędrownej. Oznacza to, że podczas szkolenia żeglujemy po całym jeziorze Jeziorak, zatrzymując się w najciekawszych miejscówkach.

Co po kursie regatowym?

Jeziorach Yacht Club otwiera przed kursantami mnóstwo możliwości. Jeśli zechcesz sprawdzić umiejętności nabyte podczas Akademii Regatowej w praktyce, możesz wystartować w naszym cyklu regat Polska Liga Sterników, również na jachtach N’Fun 30. Serdecznie zapraszamy do zapisów na nasz kurs regatowy i skorzystania z wiedzy i umiejętności specjalistów. Wszystkie szczegóły dotyczące Akademii Regatowej: terminów, programu szkolenia czy nawet opcji noclegowych są dostępne w poniższych zakładkach. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zachęcamy też do zapoznania się z pozostałą częścią oferty kursów żeglarskich na Jezioraku. U nas możesz zdobyć m.in. patent żeglarski, a specjalne szkolenie trwa tylko 7 dni.

Dla kogo

 

Poziom 1 Technika Prowadzenia Jachtu „Żegluj Szybko” 

Wymagania: min. patent żeglarza.

Dla osób, które:

 • nigdy nie startowały w regatach lub
 • sporadycznie startują w regatach turystycznych
 • chcą usystematyzować wiedzę i umiejętności z zakresu techniki

  Poziom 2 Strategia i Taktyka „Żegluj Mądrze” 

  Dla osób, które:

  • zaliczyły Poziom I Technikę Prowadzenia Jachtu lub
  • ścigają się regularnie w regatach
  • czują się pewnie za sterem i potrafią żeglować na genakerze
  • chcą usystematyzować wiedzę i umiejętności z zakresu strategii i taktyki 
  Czego się nauczysz?

  Nasze doświadczenie trenerskie pozwoliło nam stworzyć program nauczania, który podzielony jest na 3  poziomy – technikę prowadzenia jachtu oraz strategię i taktykę. Uczymy tego oddzielnie, gdyż są to nowe i trudne rzeczy, a opanowanie ich wymaga czasu i odpowiedniej ilości powtórzeń, abyście odczuli zauważalny efekt. Każda Akademia Regatowa zakończona jest wewnętrznym egzaminem, który weryfikuje nowo poznane umiejętności.

  Poziom 1 Podstawowy | Technika Prowadzenia Jachtu- „Żegluj Szybko”–  opanowanie techniczne jednostki oraz załogi jest podstawą, bez której nie można iść dalej. Tutaj nauczysz się trymowania foka, grota oraz genakera, regatowych zwrotów „z kiwkami”, zarządzania zespołem, prowadzenia i czucia jachtu, czyli tego wszystkiego co sprowadza się do szybkiej żeglugi. 

  Poziom 2 Średniozaawansowany | Strategia i Taktyka „Żegluj Mądrze”–  będziemy pracowali nad poszczególnymi elementami wyścigu. Nauczysz się m.in. jak wybrać korzystniejszą stronę linii startu, co to są zmiany wiatru i jak je wykorzystać, jak się ustawić względem przeciwników, jak zaplanować halsówkę i kurs z wiatrem oraz wiele więcej. Będą również nowe elementy z techniki prowadzenia jachtu jak np. okrążanie znaków, zbijanie lub robienie wysokości przed startem, zrzucanie genakera po nawietrznej lub „polski manewr” na dolnym znaku. Główny nacisk będziemy jednak kłaść na taktykę i strategię.

  Poziom 3 Zaawansowany | „Żegluj jak Mistrz”–  program najbardziej zaawansowany na których będą najbardziej zaawansowane manewry jak m.in. : rufy na genakerze z kiwkami, dropy na dolnym znaku, „polski manewr”, zaawansowane manewry przed startowe, utrzymywanie pozycji na starcie. Będzie również planowali zaawansowaną strategię oraz wprowadzali nowe elementy walki z przeciwnikami.  

   

  Egzamin

  Każda Akademia Regatowa zakończona jest wewnętrznym egzaminem, który weryfikuje nowo poznane umiejętności. Egzamin ma Was dodatkowo zmotywować oraz weryfikuje czego się nauczyliście, a nam daje informację zwrotną czy nasze szkolenie jest skuteczne.

  Trener na jachcie

  Zajęcia prowadzone są z Trenerem na jachcie, który posiada bardzo duże doświadczenie regatowe..  Nasi Trenerzy to utytułowani zawodnicy z różnych klas żeglarskich i olimpijskich – mistrzowie Polski, Europy i  Świata. Ponadto muszą Oni zaliczyć naszą wewnętrzną Akademię Trenerów, dzięki czemu mamy ujednolicony program nauczania a Wy gwarancję efektywnej nauki.

  Terminarz

  Zdecyduj, czego chcesz się uczyć, a następnie wybierz termin:

  1. 4-7.05
  2. 11-14.05
  3. 25-28.05 
  4. 8-11.06
  5. 16-22.07 Jedyna Akademia 5-cio dniowa połączona z możliwością rezerwacji półkolonii dla dzieci
  6. 21-24.09
  7. 5-8.10 dla Klubowiczów – pilotażowy Poziom 3
  Licencja Regatowa

  Ukończenie Akademii Regatowej jest jednoznaczne z wyrobieniem Licencji Regatowej na regaty Polska Liga Sterników. Wyrobienie Licencji nie jest konieczne, ale MOCNO REKOMENDOWANE.

  Polska Liga Sterników to innowacyjne regaty skierowane do amatorów oraz średniozaawansowanych żeglarzy polegające na tym, że nie musisz mieć jachtu, ani załogi! Wystarczy, że zarezerwujesz pojedyncze miejsce i wskakujesz na jacht z osobami z Licencjami. Odkryj nowe możliwości. Więcej info https://jeziorakyachtclub.pl/ligasternikow/

  Integracja

  Dużą wagę przykładamy do integracji. Idea naszych Akademii polega na równowadze pomiędzy intensywnym żeglowaniem, a relaksem i odprężeniem podczas wieczornych imprez. Zarówno imprezy „na dziko”, jaki i wieczory w restauracji w siedzibie naszego klubu niewątpliwie  sprzyjają zawieraniu nowych znajomości z ludźmi, którzy dzielą tę samą pasję.

  W realizacji tej idei sprzyja nam Jeziorak, który znamy jak własną kieszeń. Pokażemy Wam nasze ulubione miejsca –rybackie wioski, dzikie polany, wyjątkowe miejsca na kąpiel, magicznej wyspy.

  Nocleg

  Nocleg na jachcie jest w cenie, ale jeśli preferujesz inną formę, to śmiało możesz wybierać spośród bogatej oferty apartamentów i hoteli.

  Jeśli jesteś klubowiczem to otrzymasz 15% zniżki na nocleg w Porcie 110*** przy którym stoją nasze jachty. Rekomendujemy.

  Polecamy również Stary Tartak**** i Grand Hotel Tiffi*****. Oba hotele położone są nad wodą w odległości ok. 5 minut pieszo od naszej mariny. 

  Możesz również wybrać apartament z widokiem na jezioro – zaledwie 2 minuty spacerkiem do mariny.

  Przyjedź Pendolino

  Cenisz sobie wygodę i bezpieczeństwo? Przyjedź do Iławy pociągiem!.

  Warszawa- Iława- 1,5h

  Gdańsk- Iława- 1h

  Kraków- Iława- 4,5h

  Poznań- Iława- 3h

  W Iławie zatrzymuje się każdy rodzaj pociągu!

  NOWE JACHTY N’FUN 30

  Idealny do szkoleń

  duża aktywność

  Nowoczesny design

  Jacht jest konstrukcją dla tych, którzy w garażu wolą mieć sportowe coupe, niż rodzinne combi.

  duża aktywność

  Osprzęt Harken

  Osprzęt marki Harken oraz najlepszej jakości szoty, fały i liny marki Robeline robią bardzo dużą różnicę odbioru całości. Przekonaj się sam!

  duża aktywność

  Świetna Komunikacja

  Przestronny kokpit daje dużą przestrzeń dla każdej osoby pracującej na swoim departamencie, a płaskie półpokłady zapewniają swobodną komunikację i bezpieczeństwo.

  duża aktywność

  Świetna Nautyczność

  Doskonałe właściwości nautyczne to efekt pracy żeglarza i projektanta Eugeniusza Gintera oraz Marka Stańczyka- producenta, multimedalisty Mistrzostw Polski w Match Racingu. To połączenie dało niesamowity efekt.

  duża aktywność

  Lekki | Szybki | Zwrotny

  Duża powierzchnia ożaglowania, niska masa 2,2 t oraz bulba (550 kg) sprawia, że ten jacht żegluje w ślizgu już przy 10 knt na genakerze. Prędkości 11-13 knt przy wietrze powyżej 20 knt to standard.

  Trenerzy

  Szkolenie z Trenerem na jachcie to formuła, która jest zdecydowanie najlepszą drogą do szybkiej i bezpiecznej nauki. Trenerzy w Jeziorak Yacht Club muszą zaliczyć naszą wewnętrzną Akademię Trenerów, dzięki czemu mamy ujednolicony program nauczania, a Wy gwarancję efektywnej nauki.

  Jesteś w dobrych rękach!

  aa

  Aleksander Michalski

  Multimedalista Akademickich Mistrzostw Polski

  3m Meczowe Mistrzostwa Europy

  Reprezentant teamu Polska w SSL Gold Cup

  aa

  Damian Pietruszewski

  Staż regatowy: 22 lata

  Osiągnięcia:

  Mistrz Polskiej Ligi Żeglarskiej- załoga

  Zwycięzca 1 ligi- Polska Liga Żeglarska

  Znakomity zawodnik w klasach Optimist i Laser

  aa

  Karol Górski

  Staż regatowy: 32 lata

  Osiągnięcia:

  Drużynowy Mistrz Europy

  Mistrz Polski w klasach Laser i Optymist

  V-ce Mistrz Polskiej Ligi Żeglarskiej

  aa

  Igor Tarasiuk

  Staż regatowy: 22 lata

  Osiągnięcia:

  Zwycięzca Polska Liga Żeglarska

  V-ce Mistrz Polski w Match Racingu

  Mistrz Polski w klasie Omega

  aa

  Piotr Małecki

  Staż regatowy: 25 lata

  Osiągnięcia:

  Mistrz Polskiej Ligii Żeglarskiej (załoga)

  V-ce Mistrz Polski w Match Racingu

  aa

  Patryk Richter

  Staż regatowy: 21 lata

  Osiągnięcia:

  Mistrz Polski w klasie Omega Sport

  Morski Mistrz Polski

  Malta Middle Sea Race 2020 s/y I Love Poland

  Program nauczania

  Program podzielony jest na 3 poziomy.

  Każdy poziom uczymy oddzielnie, gdyż są to nowe i trudne rzeczy, a opanowanie ich wymaga czasu i odpowiedniej ilości powtórzeń, abyście odczuli zauważalny efekt. Każda Akademia Regatowa zakończona jest wewnętrznym egzaminem, który weryfikuje nowo poznane umiejętności.

  Ramowy Program

  Czwartek- Sobota

  1000-1800 Część Teoretyczna i Praktyczna

  1400-1500 Przerwa na lunch

  1800-1900 Cześć Teoretyczna

  2000 Czas wolny/ogniska/integracja

  Niedziela 

  1000-1400 Egzamin wewnętrzny

  1500 Zakończenie akademii

   

  Żegluj Szybko
  Program 1
  Technika prowadzenia jachtu
  Więcej

  Dla kogo? Dla osób, które:

  • nigdy nie startowały w regatach
  • sporadycznie startują w regatach turystycznych
  • chcą nauczyć się żeglować na genakerze
  • chcą usystematyzować wiedzę i umiejętności z zakresu techniki

   Zakres programu:

   1. Trym foka
    1. Praca na wózkach
    2. Praca na szocie
    3. Zamykanie i otwieranie liku tylnego
    4. Nadawanie głębokości
    5. Praca na ickach
   2. Grot
    1. Praca na wózku
    2. Praca na szocie
    3. Praca obciągaczem
    4. Zamykanie i otwieranie liku tylnego
    5. Nadawanie głębokości
   3. Genaker
    1. Podpinanie
    2. Stawianie
    3. Zrzucanie
    4. Trymowanie
    5. Rufy
    6. Praca na kabestanie z co-trymerem
   4. Technika prowadzenia jachtu
    1. Zarządzanie aktywnym balastem/załogą (przód/tył, zawietrzna/nawietrzna)
    2. Zwroty i rufy z kiwkami
    3. Rolling jachtu
    4. Zatrzymywanie i rozpędzanie
    5. Żeglowanie z genakerem
    6. Żeglowanie na ickach
   5. Wprowadzenie do wyścigu żeglarskiego
    1. Start
    2. Halsówka
    3. Kurs z wiatrem
    4. Okrążanie znaków
   Żegluj Mądrze
   Program 2
   Strategia i Taktyka
   Więcej

   Dla kogo? Dla osób, które:

   • zaliczyły Program 1 Technikę Prowadzenia Jachtu
   • ścigają się regularnie w regatach
   • czują się dość pewnie za sterem i potrafią żeglować na genakerze
   • chcą usystematyzować wiedzę i umiejętności

   Zakres programu to m.in:

   TECHNIKA

   1. Rolling 360
   2. Manewr stop do zatrzymania i rozpęd 
   3. Żeglowanie na wstecznym
   4. Trym grota- wykorzystanie wszystkich regulacji

   Przed startem

   1. 360 rolling – przerwany rolling i zmiana kierunku
   2. High And slow 

   Pod wiatr 

   1. Ustępowanie 
   2. Po zwrocie odpadanie i ustępowanie 
   3. Praca na grocie – w oparciu o callera 
    1. wózek 
    2. szot

   Górny znak

   1. Okrążanie górnego znaku 
   2. Normal set- stawianie genakera- najazd z prawego halsu
   3. Tack set- zwrot i stawianie genakera

   Dolny znak

   1. Okrążenie dolnego znaku- rolling
   2. Zrzucanie genakera po nawietrznej 
   3. Późny drop po zawietrznej (awaryjny)

    

   STRATEGIA

   Przed startem

   1. Pomiar wiatru i wybór nabieżnika 
   2. Pomiar linii startu w czasie 
   3. Planowanie halsówki

   Halsówka 

   1. Wykorzystanie zmian wiatru 
   2. korekta halsowki
   3. Ocena czy żegluje my kursem zbliżającym do znaku

   Z wiatrem

   1. Planowanie kursu z wiatrem
   2. Ocena czy żeglujemy kursem zbliżającym do znaku

   TAKTYKA

   1. taktyka przed startowa 
   2. Pilnowanie przeciwnika na wiatr 
   3. obrona przed atakami z wiatrem

   KOMUNIKACJA 

   Przed startem

   1. Podział na 3 callerów (informator, który podaje pozycje przeciwników)
    1. zawietrzny fokowy
    2. nawietrzny fokowy
    3. grotowy 

   Pod Wiatr i z wiatrem

   1. Funkcja Caller ( informuje o nadchodzących szkwałach), a trym żagli i korekta kursu oraz praca aktywnym balastem

   PRZEPISY

    

     Opinie

     Jesteś ciekaw co powiedzieli uczestnicy po naszych Akademiach? Kliknij, posłuchaj i przekonaj się do naszych Akademii Regatowych!

     Niesamowita przygoda, trening pod okiem mistrza. Dla mnie najważniejsze było żeglowanie z genakerem. Do tej pory była to dla mnie czarna magia, a w tej chwili wiem, że mogę wypłynąć samodzielnie z tym żaglem i go używać. Dlatego polecam dla ludzi, którzy chcą w żeglarstwie doświadczyć czegoś więcej niż tylko turystyki.

     Testimonial Item

     Igor

     uczestnik Akademii Regatowej

     Bardzo intensywna akademia, poprzeplatana teorią. Pod względem symulacji regat najciekawsze szkolenie, które odbyłem. Tutaj były pokazane w praktyce wszystkie elementy, które składają się na start w regatach. Świetne wrażenia i doświadczenia.

     Testimonial Item

     Marek

     uczestnik Akademii Regatowej

     Dla mnie to szkolenie to taka bomba informacyjna dobrego żeglarstwa. Od wielu lat żegluję i nawet jak myślisz, że jesteś dobrym żeglarzem to tutaj jeszcze sporo się nauczysz.

     Testimonial Item

     Tomek

     uczestnik Akademii Regatowej

     Mnie przede wszystkim urzekła mnie atmosfera, uszczegółowienie wiedzy i uporządkowani jej no i początki pracy z genakerem jako żaglem regatowym.

     Testimonial Item

     Tomek

     uczestnik Akademii Regatowej

     Atrakcje

     Image Item

     Wieczór „na dziko”- jeśli pogoda dopisze to usiądziemy przy ognisku pod gwiaździstym niebem. Upieczemy kiełbaski i wspólnie przyrządzimy "Żeglarski Kociołek" wypełniony po brzegi lokalnymi smakołykami.

     Image Item

     Wieczór w Yacht Clubie- wieczorne imprezy przy zachodzie słońca w restauracji z widokiem na nasze jachty. Klimat jachtingu, do tego świetne towarzystwo i wyborna kuchnia włosko-polska Portu 110.

     Image Item

     Ekologiczna wołowina - znamy takie miejsce, gdzie serwuje się ekologiczną wołowinę z własnej hodowli zgodnie z ideą "Z pastwiska na talerz". Wołowina doskonała, a miejsce cudowne, przy którym można stanąć jedynie „na dziko”.

     Polska Liga Sterników

     Jak zakończysz Akademię to jednocześnie wyrobisz Licencję Regatową JYC, która uprawnia Cię do startu w Polskiej Lidze Sterników. Liga to innowacyjne regaty skierowane do amatorów oraz średniozaawansowanych żeglarzy polegające na tym, że nie musisz mieć jachtu, ani załogi! Wystarczy, że zarezerwujesz pojedyncze miejsce i wskakujesz na jacht z osobami z Licencjami. Odkryj nowe możliwości.

     Cennik

     Proponujemy udział w Akademii Regatowej po, której możesz spróbować sił w regatach. 

     Udział w Akademii Regatowej:

     Cena zawiera
     1. Miejsce na jachcie N’FUN 30
     2. Udział w Akademii Regatowej
     3. Szkolenie Trenera
     4. Nocleg na jachcie
     5. 1 x lunch na jachcie
     6. 1 x kolacja „na dziko”
     7. Materiały szkoleniowe 
     8. Ubezpieczenie NNW
     9. Opłaty portowe, paliwo
     10. Podatek VAT
     11. Podatek Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
     Cena

     od 1800 zł/osoba 

     Cena nie zawiera
     1. Wyżywienia i napojów (z wyłączeniem 2 x lunch na jachcie i 1 x kolacja „na dziko”
     2. Noclegów poza jachtem
     3. Natryski i toalety w porcie (3 zł toaleta, 20 zł prysznic, 30 zł na Zielone Ranczo)
     Co zyskujesz?
     1. Rabat 10% na odzież Helly Hansen
     2. Rabat 15% na noclegi w Port 110
     3. Rabat 5% na organizację eventu firmowego
     Galeria

     Inne aktywności

     Regaty Polska Liga Sterników

     Po skończonej Akademii jesteś gotowy na regaty Polska Liga Sterników. Możesz wystartować gościnnie w 1 regatach, ale jeśli chcesz  wziąć udział całym cyklu to musisz zaliczyć 2 imprezy eliminacyjne. 24 najlepszych sterników weźmie udział w finale. Pamiętaj u nas nie musisz mieć swojego jachtu ani załogi!

     Pakiet Akademia Regatowa + Regaty

     Wybierz pakiet zawierający udział w eliminacjach Polskiej Ligi Sterników oraz Akademię Regatową, aby się dobrze przygotować. 

     Kontakt

     Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

     Zadzwoń do nas

     tel. 882 069 309

     tel. 533 275 024 sprawy administracyjne