Nasz trener Karol Górski zwycięża w Ekstraklasie Polska Liga Żeglarska startując gościnnie w barwach Yacht Club Sopot 🥇🥇🥇
Ekstraklasa Żeglarska to obecnie najwyższy poziom żeglarstwa regatowego w Polsce, gromadzący utytułowanych zawodników z różnych klas regatowych, match racingowców, olimpijczyków oraz członków byłych i obecnych kadr narodowych. Przez dwa dni weekendu majowego w Sztynorcie, pomimo bardzo słabego wiatru, udało się rozegrać osiem emocjonujących wyścigów, z których nasz trener wygrał aż 3!
Zwycięstwo Karola jest wyraźnym dowodem na to, że wiedza i doświadczenie, które posiadamy w zakresie żeglarstwa regatowego, są na najwyższym poziomie. Nasza szkoła może pochwalić się profesjonalnymi i doświadczonymi trenerami, którzy nie tylko uczą, ale także aktywnie uczestniczą i odnoszą sukcesy w regatach. Dlatego Nasz klub jest wyjątkowym miejscem w Polsce oferujący możliwość żeglowania i nauki z prawdziwymi profesjonalistami.
Jak podkreślił nasz Trener Karol, kluczem do sukcesu było doskonałe opanowanie prędkości i ostrości, możliwe dzięki skutecznej komunikacji w zespole. Jego umiejętności w zakresie trymowania żagli oraz biegłego korygowania ich w kluczowych momentach, są niezastąpione. To właśnie tę kompleksową wiedzę przekazujemy naszym uczniom dzięki systemowi rotacyjnemu, który stosujemy w naszym klubie podczas akademii regatowych i I ligi sterników.
W regatach uczestniczyli również pozostali trenerzy z naszego klubu, jak Alex Michalski z teamu On Lemon Rockstars Racing zajmując 10 miejsce oraz Damian Pietruszewski startujący w barwach AWFiS Gdańsk w roli trymera żagli przednich, a jego zespół zajął 15 miejsce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczestnikom i trenerom! To dla nas ogromny powód do dumy i motywacja do dalszego doskonalenia się w sztuce żeglowania. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w akademiach regatowych i regatach! 🏆